Centrum

Vitalio

Úvodní strana / Blog / Záměry, cíle – naše vize

Záměry, cíle – naše vize

14.07.2016

Je inspirující vnímat vztahy mezi jednotlivými prvky systému, ať už to jsou orgány v těle, lidé ve společnosti, jednotlivé společnosti v historii nebo živočišné druhy během evoluce. Vše je jeden celek, který má tendenci k dosažení vyššího - pokud ovšem vývoj probíhá harmonicky.

Život je však vždy lemován různými boji a konflikty a ne se všemi se vyrovnáme. Pokud ne, neseme s sebou závaží, o němž často ani nevíme, které však můžeme poznat prostřednictvím nemoci – fyzické nebo i duševní rozlady. Konflikty jsou však příležitostí, jak poznat jiné aspekty skutečnosti, než jak jsme ji doposud vnímali. Přinášejí příležitost k rozvoji ducha a, pokud je zpracujeme místo vyhýbání se jim, jsou hybnými impulsy osobní i společenské evoluce. Takovým konfliktem je na jedné úrovni infekce, po jejímž překonání se obohatí imunita, na jiné úrovni nesoulad ve vztahu, jenž nás upozorňuje na rozdílnosti i vlastní nedostatky, dokážeme-li je vidět, nebo na další úrovni dlouhodobý smutek a pocit osamění, který se somatizuje např. do poruch srdečních nebo trávicích.

Cílem léčby jakéhokoliv druhu by tedy nemělo být pouhé řešení následků celého procesu, které najdeme nejčastěji na fyzickém těle, ale řešení patologického procesu v celém průběhu, změna jeho dynamiky a změna prožívání konfliktu. Proto označujeme mnoho zákroků na fyzickém těle jako potlačení, zvláště, když po nich následuje přesun potíží do jiné tělesné sféry, což tu první oblast manifestace zdánlivě zbavilo obtíží.

Je i naším osobním cílem napomoci harmonizaci systému – především mikrokosmu konkrétního člověka - což se ale následně odrazí na jeho okolí a působení na ostatní lidi. Zlepšení stavu společnosti je tak práce mravenčí, ale možná. S našimi holistickými léčebnými technikami jako mocnými nástroji v ruce se nám to plní ve větší míře, než kdykoliv předtím.

homeopatie zpět na výpis

Naše služby

Štítky

Kontakt

Kdo jsme?Více o nás

Petra Stuchlíková

Ve své praxi nabízím homeopatii, shiatsu, kraniosakrální terapii, aquahealing a healing dle B. A. Brennan.

Pavel Stuchlík

Ve své praxi nabízím homeopatii, kraniosakrální a viscerální terapii a léčebnou rehabilitaci.