.

.

HOMEOPATIE

malá dávka, velká síla


Co je homeopatie?
Homeopatie je jemný, ale velmi účinný způsob celostního léčení, který stimuluje regenerační schopnosti organismu. K léčbě využívá ředěných roztoků připravených z různých substancí rostlinného, živočišného nebo minerálního původu.

Proč homeopatie?
Především proto, že homeopatie představuje šetrnou, ale efektivní alternativu  k standardní technologické medicíně. Do praxe byla zavedena Samuelem Hahnemannem v první polovině 19. století sa od té doby potvrzuje svou účinnost na rozličné zdravotní potíže.

Komu homeopatickou léčbu?
Nejčastěji se k homeopatii obracejí dva druhy lidí: Jedni mají potíže, které nejsou standardní medicínou zařaditelné a kde není diagnoza, tam není ani terapie.  Druhá skupina jsou lidé s definovanou diagnózou, kterým ale medicína nedokázala kloudně pomoci. Velmi užitečná ale může být pro kohokoli,
v akutních i chronických stavech, od malých dětí po seniory, včetně těhotných nebo kojících žen.

Jak probíhá homeopatické vyšetření a terapie?
Stěžejní je první homeopatické vyšetření trvající u nás většinou kolem 2 hodin. To je převážně pohovor, kdy se hlavně snažím bavit s klientem o jeho potížích, jeho náhledu na nemoc, jeho subjektivním vnímání – výsledky laboratorních a jiných vyšetření mají většinou jen malý význam pro nalezení homeopatického léku. Po této první osobní konzultaci mám dost informací, které ale si musím  utřídit a analyzovat – to je další často i větší práce, která je ale očím pacienta skryta.  Používám léky většinou zasílané ze zahraničí (najčastěji Helios London, Remedia Eistenstadt, Ainsworths London, DHU Karlsruhe), především pro  jejich mnohem širší nabídku, která umožňuje skutečně individualizovat homeopatickou terapii. To může vést k mírnému zpoždění v dodávce. Po nějaké době, většinou po jednom až dvou měsících,  je nutná  osobní kontrola ke zhodnocení vývoje stavu.


Desatero homeopatické léčby