Centrum

Vitalio

Úvodní strana / Proč k nám

Proč k nám

V centru Vitalio usilujeme o komplexní pojetí pacientových problémů – diagnosticky i léčebně. I když klient přichází s požadavkem konkrétní terapie, všechny z nabízených služeb umožňují celostní, komplexní řešení. Naše společná kvalifikace je tvořena technikami, které se vzájemně doplňují, a v případě zájmu můžeme vybrat a klientovi navrhnout nejvhodnější z nich.

Možná i Vám přišlo na mysl, jak se to, co v centru Vitalio děláme, odlišuje od podobných léčebných přístupů. Co je tedy jinak?

Dotykové terapie

Ano, shiatsu i osteopatie vypadají jako (ne)obyčejná masáž. Jejich působení je ale daleko hlubší. Dotek terapeuta je způsobem, jak se nakontaktovat na jemné tělesné struktury, ať fyzické (hluboké fascie u osteopatie) nebo energetické (meridiány u shiatsu). Efekt, kterého je pak dosaženo, je celkový a hloubkový. Pozměňuje vnitřní autoregulaci organismu. Klasická masáž má za cíl spíše lokální uvolnění tkání, které jsou v dosahu a neovlivní tolik vnitřní zdroj potíží. 

Homeopatie

Homeopatie nejsou hlavně ty malé kuličky. Ty jsou jen médiem nesoucím léčebný impuls. Homeopatie je ucelený a komplexní systém jak analyzovat a pochopit stav klienta a nalézt cestu k jeho léčení prostřednictvím homeopatických léků. Nejde tedy jen o braní homeopatik. Jádrem je porozumění procesu, jak se vyvíjela nemoc.  S tímto pochopením asistujeme klientovi při jeho cestě za lepším zdravím, které není falešně podporováno berličkou chemických léků.

Takže homeopatie je nastolení procesu uzdravení, a ne jen boj s nemocemi, jak je vidí standardní medicína – byť by to bylo s pomocí homeopatických kuliček. Homeopatikum není specifické pro určitou medicínskou diagnózu, je specifické pro určitého pacienta v určitém stádiu jeho potíží. V duchu tohoto přístupu homeopatii v Centru Vitalio praktikujeme.

Naše služby

Kontakt

Kdo jsme?Více o nás

Petra Stuchlíková

Ve své praxi nabízím homeopatii, shiatsu, kraniosakrální terapii, aquahealing a healing dle B. A. Brennan.

Pavel Stuchlík

Ve své praxi nabízím homeopatii, kraniosakrální a viscerální terapii a léčebnou rehabilitaci.